др ум. Наташа Митровић
Пијанисткиња из Београда, основне и магистарске студије завршила је на ФМУ у Београду у класи проф. Мирјане Шуица Бабић, а докторске студије на истој академији у класи проф. Марије Ђукић.
Усавршавала се код реномираних клавирских педагога: Лазар Берман (Вајмар), Јан Новотни (Праг), Avo Kouyoumdjian (Беч), Карл-Хајнц Кемерлинг (Линдау) и у Америци у оквиру Фулбрајт програма (проф. Arthur Greene и проф. Мартин Канин).
Добитница је многобројних награда на домаћим и међународним такмичењима, као и значајних уметничких признања међу којима су и награда „Емил Хајек” за најперспективнијег пијанисту и Октобарска награда града Београда.
Одржала је читав низ солистичких концерата и камерних наступа, као и гостовања на више европских фестивала у Аустрији, Немачкој, Шпанији, Шведској, Француској, Турској, Чешкој, Грчкој, Италији, Бугарској, Босни и Херцеговини, Црној Гори, Македонији и Србији, као и у многим ваневропским државама: Израелу, Кувајту, Кини, Јапану и САД, укључујући реномиране концертне дворане као што су Кенеди центар – Вашингтон, Симфони спејс – Њујорк, Мартин хол – Праг и Црква Свете Софије – Охрид.
Као солиста, наступала је са свим домаћим симфонијским оркестрима, са Видинском филхармонијом (Бугарска) и Симфонијским оркестром Монтабаура (Немачка).
У организацији ансамбла „Поетика музика”, са седиштем у Њујорку (САД), редовно наступа у дворани Old Westbury Gardens.
Од 2017. године сарађује у клавирском дуу са пијанистом Ненадом Качаром. Дуо је остварио многобројне концерте и значајне турнеје у Кини, САД, Хрватској, Србији и Босни и Херцеговини.
Запослена је од 1998. године на ФМУ у Београду, у звању редовног професора на Катедри за клавир.
Одржала је бројна предавања и семинаре за студенте и младе уметнике у САД, Шпанији, Турској, Израелу, Грчкој, Бугарској, Македонији, Србији итд.
Редован је члан бројних жирија на домаћим и међународним такмичењима. У оквиру педагошких достигнућа, њени студенти активно концертирају и освајају бројне награде на домаћим и међународним такмичењима. У оквиру Еразмус пројекта предавала је и наступала на Музичкој академији у Вигу (Шпанија).
Остварила је трајне снимке за бројне радио и телевизијске куће. У октобру 2018. године снимила је и издала солистички ЦД и ДВД.
Добитница је Сребрне медаље Универзитета уметности у Београду за значајан и креативан допринос развоју Факултета музичке уметности у Београду.