Доцент др ум. Иван Илић ће бити музички уредник Београдског пролећа 2025 и диригент фестивалског оркестра на овом реномираном музичком догађају. Иван Илић је и аутор аранжмана ревијаног дела програма, који је ове године посвећен Александру Аци Кораћу, који је оставио неизбрисив траг у забавној, телевизијској и дечијој музици Србије и Југославије.
Др Ива Ненић одржала је 15. априла гостујуће предавање The sustainability of small-scale musical practices in Serbia through the politics of gender на Универзитету у Љубљани.
Факултет музичке уметности биће затворен у периоду од 18. априла до 21. априла 2025. године.
Почев од уторка, 22. априла, Факултет ће радити по уобичајеном радном времену.
Проф. Дејан Синадиновић одржаће мајсторске радионице и концерте у Кини и Шпанији
Проф. Дејан Синадиновић ће у периоду од 24. априла до 7. маја одржати мајсторске радионице и концерте у Кини и Шпанији.
Обавештавају се студенти са следећег списка да своје дипломе могу да преузму од 16. априла 2025. године, у Студентској служби Факултета, у радно време службе.
Позив студентима 3. или 4. године ОАС, студентима МАС, САС и ДАС Факултета музичке уметности за учешће у Barcelona Arts Summer School (BASS).
Проф. др Сања Ранковић одржаће предавања и радионицу српског традиционалног певања у Паризу
Проф. др Сања Ранковић одржаће предавања и радионицу српског традиционалног певања у Паризу, на позив удружења Крагуји и Српске допунске школе у Паризу.
МУЗИКА У ДРУШТВЕНО-КУЛТУРНИМ ПРЕВИРАЊИМА
Са великим задовољством позивамо колеге и колегинице, истраживаче, уметнике, студенте докторских студија и стручњаке из области музике да учествују на 17. међународној конференцији Музика у друштвено-културним превирањима, коју организује Катедра за музикологију Факултета музичке уметности Универзитета уметности у Београду. Конференција ће се одржати од 29. до 31. октобра 2025. године у Београду.
Проф. Милица Ђелић посетиће Конзерваторијум у Торину у оквиру Еразмус+ програма међународне размене
Проф. Милица Ђелић ће у периоду од 5. до 14. априла боравити на Конзерваторијум у Торину, у оквиру Еразмус+ програма међународне размене.
Проф. др Биљана Лековић учествоваће на Интернационалном музиколошком симпозијуму Composers’ societies past and present: combining the professional and the national, те ће изложити рад Yugoslav-Soviet Union relations from the 1950s to 1970s: Examples of musical cooperation, exchange and transfer by members of UKS, SAKOJ and SOKOJ with Soviet institutions, заједно са колегиницом др Мајом Васиљевић, нayчном сарадницом при Одељењу зa историју Филозофског факултета Универзитета у Београду.