др ум. Јелена Ђајић-Левајац

ванредни професор за ужу уметничку област Клавир – упоредни предмети
+381 60 30 02 260

Јелена Ђајић-Левајац рођена је 1972.године у Београду. Нижу и средњу музичку школу завршила је у музичкој школи ”Мокрањац” у класи Вукице Виличић. Примљена је на Факултет музичке уметности 1988.године у класу проф. Мирјане Шуице- Бабић, и дипломирала је са највишом оценом. Своје даље школовање наставила је на “Hochschule der Kunste” у Берлину, у класи проф. Елене Лапитскаје, паралелно завршавајући и магистарске студије на Факултету музичке уметности у класи проф. М.Шуице- Бабић. Похађала је курсеве код еминентних педагога: Јелене Рихтер, Дмитрија Башкирова, Мартина Хјуза и Клауса Хелвига. Професионално се усавршавала код проф. Марине Волф и проф. Александра Сандлера са конзерваторијума ”Римски Корсаков”, Санкт Петербург(Русија).

Наступала је као солиста и камерни музичар у свим значајним салама Београда, Новог Сада, Ниша, Зрењанина, Сремске Митровице, Ваљева и другим градовима Србије, као и у Црној Гори, Републици Српској, Немачкој, Русији, Италији. Остварила је много снимака за РТС, РТВ Црне Горе, РТ Шапца, Ваљева итд., као и гостовања у радио и ТВ емисијама уметничког садржаја. Члан је клавирског квартета Weissburg, клавирског дуа Mezzo, уметнички сарадник вокалних уметника, са којима је остварила бројне концерте у земљи и иностранству. Сарађивала је са многим истакнутим уметницима, као и са Београдском филхармонијом, Симфониским оркестром РТС-а, гудачким оркестром ”Душан Сковран”, са диригентима А.Шурев, Ана Зорана Брајовић, Жељка Милановић.

Била је сарадник на уметничким пројектима, организатор и уметнички руководилац студентских концерата који су изведени у коцертним просторима Београда.

За уметничко педагошки рад и остварене резултате добила је захвалницу Матице Српске, Захвалнице Факултета музичке уметности, награду за најуспешнијег педагога на међународном такмичењу у Новом Саду 2016.године. Члан је УМУС и ЕПТА Србије.На факултету ради од 2001.године, у звању је ванредног професора на катедри за клавир.