среда, 11. јануар 2023.
Одржано вече Војислава Вучковића, поводом 80 година од смрти композитора

У организацији Музиколошког друштва Србије, Катедре за музикологију Факултета музичке уметности у Београду и Музичке школе „Др Војислав Вучковић“, 29. децембра 2022. године у Свечаној сали МШ „Др Војислав Вучковић“ одржано је вече посвећено лику и делу Војислава Вучковића (1910–1942). Централни програм овог догађаја изнели су кроз тимски подухват студенти Факултета музичке уметности.

Музиколошко и концертно представљање опуса овог јединственог ствараоца који је у протеклом периоду био изван сфере јавног интересовања уприличено је у форми студентског панела Скица за портрет композитора, музичког писца и рецолуционара Војислава Вучковића, поводом 80 година од његове трагичне смрти (ментори: проф. др Марија Масникоса, доц. др Ивана Миладиновић Прица) у коме су учествовали студенти II, III и IV године музикологије (Ђурђина Грујичић, Дарија Дражовић, Анђела Јовановић, Теодора Илић, Анастазија Јаредић, Теодора Качаревић, Никоја Нејчев, Ђурђица Петровић, Катарина Поповић, Дајана Прерадовић, Дражена Тодоровић), студенти клавира Дора Петковић и Марко Цакић, Београдски оркестар младих којим диригује Вук Волков Поповић, као и Омладински мешовити хор Симонида под управом Јелице Чукарић. Захваљујући великом труду и заједничкој креативној енергији педесетак студената ФМУ, публика је имала прилику да чује занимљив и садржајан приказ Вучковићевог живота и целокупног свестраног стваралачког опуса, као и свежа и храбра читања његових партитура, клавирске збирке Перон, Прве руковети и дела Челик се топи за рецитационих хор и камерни ансамбл.

Реаговање председнице Музиколошког друштва Србије мр Ане Котевске на овај изузетан догађај можете прочитати овде.

Програм догађаја може видети овде.

Галерија фотографија