понедељак, 5. децембар 2022.
Одржан научни скуп „Станислав Винавер и музика“

У организацији Катедре за музикологију Факултета музичке уметности, 25. и 26. новембра 2022. године одржан је национални скуп са међународним учешћем Станислав Винавер и музика.
Док је први дан скупа реализован у Београду, у Великој сали ФМУ, други дан се одвијао у Шапцу, уз подршку Фондације „Станислав Винавер“, Библиотеке шабачке и Народног музеја града. Том приликом су, поред учесника скупа и организатора, Шабац посетили и студенти музикологије Факултета музичке уметности у Београду.
Градоначелник Шапца, др Александар Пајић, дочекао је и поздравио госте у Градској кући, а ова посета и скуп реализовани су у оквиру манифестације Винаверов свет 2022.

Вест о скупу објављена је на сајту Фондације, а више информација и пратеће фотографије можете видети путем следећег линка.