четвртак, 7. март 2024.
Посета проф. Стане Крстајић Музичкој Академији у Загребу

Стана Крстајић, ванредни професор за ужу уметничку област Дрвени дувачки инструменти – упоредни предмети, боравила је на Музичкој Академији Свеучилишта у Загребу (од 26. 2 до 1. 3. 2024.) у оквиру CEEPUS (Central European Exchange Program for University Studies) мреже WoCE – Winds of Central Europе.

*                *                    *                    *

Пет дана проведених на Музичкој Академији у Загребу у оквиру ЦЕЕПУС размене су били испуњени слушањем часова флауте, Методике, концерата класе, радом са студентима на оркестарским деоницама и држањем предавања из Методике наставе. Слушање вежби из Методике које је колегиница проф. Марина Новак радила са својим студентима је било изузетно корисно. Учествовала сам у свим сегментима рада са студентима на часовима које су држале проф. Новак, проф. Шантл Зупан и проф. Рената Пенезић. Изузетно је подстицајна размена искустава са колегиницама, инспиративан боравак у другој средини, разговор и рад са студентима који су били веома заинтересовани за моје предавање из Методике и максимално спремни за рад на оркестарским деоницама.