среда, 10. април 2024.
Концерт „Савремене српске композиторке“

Поштовани, позивамо Вас на концерт

САВРЕМЕНЕ СРПСКЕ КОМПОЗИТОРКЕ
Нови Сад, КС Еђшег, петак, 12.04.2024. године од 20 часова.

На програму су дела: Александре Вребалов, Наташе Богојевић, Светлане Максимовић, Иване Војновић, Александре Степановић, Тамаре Басарић Квадрони, Станиславе Гајић, Светлане Савић, Тамаре Кнежевић, Иване Говорчин.

На концерту учествују наставници и студенти Академије уметности у Новом Саду и Факултета музичке уметности у Београду: Радослава Воргић, Невена Совтић, Ивана Дамјанов Илић, Андријана Пантић, Јован Аћимовић, Катарина Марјанов, Богдан Ђурановић, Катарина Бадњар, Милица Мрђеновић, Маша Филиповић, Маша Драгаш, Ања Риђешић, Исидора Крмпотић, Александар Илијовски, Вук Младенић, Андрија Борковић, Богдан Радовић.

Концерт Савремене српске композиторке је део пројекта „Историја и идентитет уметнице у српској модерној уметности – креирање извора за научну и уметничку транспозицију – АРСФИД“. Пројекат је финансиран средствима Фонда за науку Републике Србије у оквиру програма Идентитети, бр. пројекта 1010.

Носилац пројекта је Академија уметности у Новом Саду, а партнери су Факултет музичке уметности у Београду и Институт за књижевност и уметност у Београду.

Концерт је део циклуса догађаја којим се обележава 50 година постојања Академије уметности у Новом Саду.

Добродошли!