Faculty of Music

Svetlana Savić, DMA

Professor in the artistic field of Composition

Светлана Савић (1971, Београд) дипломирала је 1998. године на Одсеку за композицију Факултета музичке уметности у Београду у класи редовног професора Срђана Хофмана, магистрирала 2006. године у класи редовног професора Зорана Ерића, а докторски уметнички пројекат под називом „Сонети, за женски глас, виолончело, клавир и електронику“, под менторством ред. проф. Срђана Хофмана, одбранила је 2014. године.

На Катедри за композицију и оркестрацију Факултета музичке уметности ради од 1999. године, а као ванредни професор од 2015. године. Од 2011. године године предаје на Интердисциплинарним студијама Универзитета Уметности у Београду.

Светлана Савић је добитница Мокрањчеве награде за 2014. годину, за композицију ”Заробљена” за женски хор и електронику. Током студија је освојила две награде на Међународној трибини композитора и награду из фонда „Василије Мокрањац” 2001. године. Добитница је стипендије Владе Републике Србије 2002. године. За успешан рад у настави на Катедри за композицију и оркестрацију добила је захвалницу Факултета музичке уметности 2004. године.

Њене композиције су извођене на фестивалима и концертима у Србији, Републици Српској, Израелу, Аустрији, Литванији, Русији, САД, Јапану, Јужној Африци и Намибији. Сарађивала је са реномираним извођачима, ансамблима и оркестрима као што су Београдска Филхармонија, Симфонијски оркестар РТС, Академски хор „Collegium musicum”, БГО „Душан Сковран“, Гудачи Светог Ђорђа, Ансамбл за нову музику, Ансамбл „Градилиште”, Ансамбл ”Metamorphosis”, трио „Покрет”, „Fujita trio“ и други.

Значајније композиције Светлане Савић су Сирота тужна Дон Хуанова кћи за солисте, женски хор и електронику, Quincunx за гудачки оркестар, Sustineo за симфонијски оркестар, Песме о звездама за женски хор и камерни оркестар, Ре-верзије за камерни ансамбл, Заробљена, за женски хор и електронику и Сонети, за женски глас, виолончело, клавир и електронику.

Аутор је више чланака објављених у часописима „Нови Звук” и „Трећи програм”. Била је члан Управног одбора Удружења композитора Србије, Савета аутора Сокој-а и уметнички директор 13. Међународне трибине композитора