петак, 25. фебруар 2022.
Продужен рок за слање апстракта за конференцију „Психологија и музика – интердисциплинарни сусрети“

Организациони комитет Друге међународне конференције Психологија и музика – интердисциплинарни сусрети (PAM-IE) Београд 2022 продужио је рок за пријаву апстраката до 24. марта 2022. године.

Позивно писмо

Конференција ће се одржати у периоду 26-29. октобра 2022. године на Универзитету уметности у Београду.
Организатори су Факултет музичке уметности Универзитета уметности у Београду, Филозофски факултет Универзитета у Београду, Секција за психологију музике Друштва психологија Србије, као и Регионалне мрежа за психологију и музику (RNPaM).

Предавачи по позиву:

Андреа Скјавио, Председник Европског удружења за когнитивне науке о музици (ESCOM)
Давид Долан, Руководилац Центра за креативно извођаштво и импровизацију, Гилдхол школа за музику и драмске уметности, Лондон (Велика Британија)
Александра Ламонт, Професор психологије музике, Школа за психологију Универзитета у Килу (Велика Британија)
Хајнер Гембрис, Професор на Институту за истраживање музичких талената, Универзитет у Падерборну (Немачка)

Више о конференцији, темама и учешћу може се наћи на сајту конференције Psychology and Music – Interdisciplinary Encounters