понедељак, 28. март 2022.
Посета Мартина Прхала, проректора Краљевског конзерваторијума у Хагу, Факултету музичке уметности

Мартин Прхал, проректор Краљевског конзерваторијума у Хагу (Холандија), биће гост Факултета музичке уметности у Београду у периоду од 31. марта до 3. априла 2022. године.
Током свог боравка на ФМУ, проректор Прхал сусрешће се са студентима основних, мастер и докторских академских студија са којима ће разговарати о различитим начинима и могућностима повезивања предузетничког приступа музици са уметничким идентитетом, извођачком и истраживачком праксом, као и професионалном интеграцијом.
Посета Мартина Прхала Факултету музичке уметности у Београду реализује се у оквиру пројекта ДЕМУСИС Еразмус+ програма Изградње капацитета у високом образовању.
Више о темама и сатници предавања и радионица намењених студентима ФМУ можете прочитати овде.

Мартин Прхал је високо музичко образовање стекао на Конзерваторијуму у Утрехту (Холандија) као виолончелиста и педагог, а затим и на диплому мастера музикологије на универзитету у истом граду.
У периоду од 2001–2011. године био је на челу Европске асоцијације конзерваторијума – АЕЦ, значајно доприневши развоју експертизе у области управљања ЕУ пројектима у области музике, нарочито кроз више програма финансираних од стране ЕУ, као и кроз праћење импликација примене Болоњске конвенције на високо музичко образовање у Европи. Од 2014–2020. деловао је као председник Одбора организације MusiQuE – независне европске агенције за побољшање квалитета и акредитације у области високог музичког образовања. Поред тога, од 2020. године је потпредседник је Европске академије за камерну  музику – ECMA.
На месту проректора Краљевског конзерваторијума у Хагу налази се од 2011. године, где је првенствено посвећен раду на развоју студијских програма, контролe квалитета и међународне сарадње.

Martin Prhal, gostujuća predavanja u okviru projekta DEMUSIS, FMU, 31.3-1.4.2022