уторак, 5. април 2022.
Камерни ансамбли ФМУ лауреати такмичења Трећег међународног такмичења камерне музике „Оливера Ђурђевић“

Трио „Дамасе“ (класа др ум. Горана Маринковића, ред. проф.) и гудачки квартет „НАЈМ“ (класа мр Ладислава Мезеиа, ред. проф.) лауреати су V категорије Трећег међународног такмичења камерне музике „Оливера Ђурђевић“, одржаног 22-23. марта 2022. године у Београду. Поред ова два камерна ансамбла, студенти Факултета музичке уметности у Београду су у истој категорији освојили још и 3 прве награде (Дуо „Флегма, Триа „Ултима волта“  и „Фиори“), затим 2 друге награде (Гудачки квартет „Оникс“ и трио „Épicée“), уз једну трећу награду за дуо „Мамори-Таи“.

Комплетну листу резултата  за наступе у петој категорији такмичења можете погледати овде.

Организатор и домаћин Међународног такмичења камерне музике „Оливера Ђурђевић“ по трећи пут је Основна музичка школа „Владимир Ђорђевић“ из Београда која, у сарадњи са Асоцијацијом флаутиста Србије „Миодраг Азањац“, на овај начин негује успомене на педагошка и уметничка достигнућа прослављене пијанисткиње и чембалисткиње Оливере Ђурђевић.
Више о такмичењу можете прочитати на сајту МШ „Владимир Ђорђевић“.