31 мар
Велика сала Факултета музичке уметности, Краља Милана 50, Београд | 31. март - 01. април 2022. | 10:45 ч

Предузетништво у високом музичком образовању: политичка коректност или неопходност?

Предавања и радионице из области музичког предузетништва
Мартин Прхал, Краљевски конзерваторијум у Хагу (Холандија)

Четвртак, 31. март 2022, 10:45–12:15 часова, Велика сала ФМУ
Како повезати предузетнички приступ у музици са уметничким стремљењима и уметничким идентитетом
Студенти основних академских студија

Петак, 1. април 2022, 10:00–11:30 часова, Велика сала ФМУ
Интеграција уметничких истраживања, праксе и професионалног умрежавања
Студенти мастер и докторских академских студија

Гостовање се реализује у оквиру активности пројекта ДЕМУСИС Еразмус+ програма.

Мартин Прхал је проректор Краљевског конзерваторијума у Хагу (Холандија), на којем је посвећен раду на развоју студијских програма, контроли квалитета и међународне сарадње.
Високо музичко образовање стекао је на Конзерваторијуму у Утрехту (Холандија) као виолончелиста и педагог, а затим и на диплому мастера музикологије на универзитету у истом граду.
У периоду од 2001–2011. године био је на челу Европске асоцијације конзерваторијума – АЕЦ, значајно доприневши развоју експертизе у области управљања ЕУ пројектима у области музике, нарочито кроз више програма финансираних од стране ЕУ, као и кроз праћење импликација примене Болоњске конвенције на високо музичко образовање у Европи. Од 2014–2020. деловао је као председник Одбора организације MusiQuE – независне европске агенције за побољшање квалитета и акредитације у области високог музичког образовања. Поред тога, од 2020. године је потпредседник је Европске академије за камерну  музику – ECMA.